tr en

Encoder'ın türkçemizdeki manası kodlayıcıdır.Rotary Encoder (Döner Kodlayıcı) , Linear Encoder (Lineer Kodlayıcı) lar optik yada manyetik algılama şekillerine göre çalışırlar.Encoder'lar algılama şekillerine göre pozisyonlarını Incremental (Artımsal) yada Absolute (Mutlak) olarak belirler.Çıkış sinyalleri kare dalga yada sincos dalga şeklindedir veya pozisyon bilgisini haberleşme veri yolu ile iletebilir.Encoder'ların çalışma şekillerinden bağımsız bir şekilde digitorium elektronik teknolojileri tarafından onarımı yapılmaktadır.

Encoder tamiri yapılmadan önce arıza tespit işlemi uzman mühendis kadromuz tarafından belirlenir. Size encoder arızası konusunda bilgi , fiyat teklifi ve teslim tarihi verilir.Sizden gelen onay sonrasında encoder arızası giderilir.

Encoder tamiri giderildikten sonra.Encoder'in yapısal özelliğine göre besleme voltajı verilir. Çıkış puls şekline göre yada haberleşmeli encoder ise haberleşme protokolüne göre encoder ölçüm cihazları ile test edilir.

Test işleminden geçen encoder firmamızın CRM müşteri ilişkileri yönetimi programına firma cari bilgileriniz altında ilgili encoder hangi makinede ne amaçla kullanılıyor , markası modeli , kaç volt ile beslendiği, çıkış tipi (puls veya haberleşmeli) , arıza sebebi , hangi şikayetle gelip nasıl onarım gördüğü kayıt altına alınıyor. Barkod çıktısı alınarak encoder'ın görünen bölgelerine yapıştırılıp geçmişe yönelik takibi sağlanmış oluyor.

Digitorium elektronik teknolojileri encoder tamiri konusunda profesyonel hizmet sunup bakım masraflarınızı en minimum ölçüde tutar ve makinanızın zaman kaybetmeden çalışmasını sağlar.

Elektronik Kart Tasarımı

Elektronik Kart Tasarımı

İNCELE
Elektronik Kart Tamiri

Elektronik Kart Tamiri

İNCELE
Elektronik Komponent

Elektronik Komponent

İNCELE